Afiša

Fotogrāfa A.Stakles meistardarbnīcas cikla “NEVIETAS TOPOGRĀFIJA” otrā tikšanās

Datums un laiks: 23.03.2019 10:00 - 13:00
Vieta: PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola” (Saules iela 6/8, 3.stāvs)
Kategorija: Meistarklase
Apraksts

Norise
Meistardarbnīcas ietvaros 2.martā tiks diskutētas vairākas tēmas par laikmetīgo mākslas fotogrāfiju un dalībnieki tiks aicināti strādāt ar idejām priekš personīgajiem projektiem mākslas fotogrāfijā. Otrajā tikšanās reizē 23.martā ir ieplānota diskusija par meistardarbnīcas dalībnieku veikumu.

Koncepts
Fotogrāfijas medija digitalizācija ir rosinājusi būtiskas izmaiņas visā vizuālajā kultūrā kopumā, kas pašos pamatos skar profesionālās un amatierfotogrāfijas attīstību. Neskatoties uz daudzskaitlīgām fotogrāfijas medija tehnoloģiskajām un konceptuālajām transformācijām, deviņdesmito gadu šaubām par fotogrāfijas medija nākotni, fotogrāfijas neviennozīmīgajām saiknēm ar mākslas un komerciālās fotogrāfijas tradīcijām, fotogrāfija joprojām tiek aplūkota kā realitātē balstīts medijs. Izmaiņas ir skārušas ne tikai fotogrāfiju apriti, pieejamību, arhivāciju, eksponēšanu un kolekcionēšanu, bet arī dziļi transformējušas fotogrāfijas medija būtību institucionālā kontekstā, skarot fotoaģentūru, galeriju un muzeju darbību. Meistardarbnīcas mērķis ir iepazīstināt auditoriju ar mūsdienu mākslas fotogrāfijas attīstības transformācijām, tendencēm Latvijā un pasaulē kā arī īpaši pievērsties mākslas fotogrāfijas un urbānās ainavas saiknēm.

Meistardarbnīcas ietvaros dalīnieki tiks aicināti pētīt pilsētvidi, lai radītu fotogrāfiju sēriju, kas raksturo viņu subjektīvās pieredzes par pilsētvidi un sevi kā daļu no tās. Meistardarbnīcas teorētiskais pamats balstās psihoģeogrāfijas atzinumos par pilsētvides izkārtojuma mijiedarbīgajām saiknēm ar cilvēka emocionālajām reakcijām un pārvietošanos vidē.

Meistardarbnīcu vadīs fotogrāfs, fotogrāfijas pasniedzējs RSU un fotofestivāla “Rīgas Fotomēnesis” kurators Alnis Stakle www.alnisstakle.com  http://rigasfotomenesis.lv