Ziņas
Kaļiņingradas laikmetīgā māksla Daugavpilī Piektdiena, 08 Decembris 2017 11:01

Kaļiņingradas laikmetīgā māksla Daugavpilī

Informācijas autors: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā sadarbībā ar ROSIZO Valsts Laikmetīgās mākslas centra Baltijas filiāli apskatāma Kaļiņingradas laikmetīgās mākslas izstāde MADE IN KALININGRAD.
„Made in Kaliningrad. Kaļiņingradas laikmetīgā māksla” ir izstāde, kurā eksponēti mūsdienu krievu un ārzemju mākslinieku darbi, kas tapuši dažādu ROSIZO Valsts Laikmetīgās mākslas centra Baltijas filiāles projektu ietvaros un kurus tematiski un kontekstuāli apvieno Kaļiņingrada. Projekts ļauj ārvalstu skatītājam saprast un sajust vidi un cilvēkus, kurus atspoguļo mūsdienu mākslinieks, vēršoties pie aktuālām un svarīgām problēmām un jautājumiem. Ar ko asociējas Kaļiņingrada – Krievijas anklāvs, kam nav kopējās robežas ar metropoli? Ko nozīmē „padomiskais”, „krieviskais” un „nacionālais”? Kā ikdienas dzīvē izpaužas etniskā un dzimumu identitāte un kā sociālajā kontekstā izpaužas cilvēciskais un personiskais? Par līdzīgiem jautājumiem un projektiem ar ko strādā Valsts Laikmetīgās mākslas centra Baltijas filiāle, pēc izstādes atklāšanas, savā lekcijā pastāstīs filiāles direktore Jeļena Cvetajeva.

Izstāde „Made in Kaliningrad. Kaļiņingradas laikmetīgā māksla” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā apmeklētajiem skatāma līdz 2018. gada 2. februārim.

Ir apskatāma arī Ilonas Vilkas fotogrāfiju izstāde „Jūra, laiks, sapņi...”.

Papildus informācija:
Farida Zaletilo
farida.zaletilo@daugavpils.lv
+371 654 30279
Класс!