Ziņas
Pēdējā iespēja noskatīties izrādes „Tuvība” un „Pieci vakari”
Fotogrāfijas autors: Džeina Saulīte
Otrdiena, 06 Marts 2018 14:10

Pēdējā iespēja noskatīties izrādes „Tuvība” un „Pieci vakari”

Informācijas autors: Daugavpils teātris
Martā pēdējo reizi uz Daugavpils teātra skatuves varēs noskatīties divas izrādes: dejas izrādi „Tuvība” un „Spēlmaņu nakts 2017” balvai nominēto izrādi „Pieci vakari”.
Dejas izrādi „Tuvība” veido īsas, ķermeņa valodā izteiktas noveles par cilvēkiem, par viņu jūtām, noslēpumiem, savstarpējām attiecībām... Šajā uzvedumā akcents tiek likts uz patiesumu, kurš mūsdienu steidzīgajā un dinamiskajā ritmā bieži vien ir zudis. Kustībā var pateikt daudz vairāk, nekā ar vārdiem. Kā atzīst dejas izrādes „Tuvība” horeogrāfe un idejas autore I. Saveļjeva: „Var apmānīt otru ar balsi, skatienu, bet nevar apmānīt ar ķermeni”. Kustība un ķermeņa valoda – tā ir viena no nedaudzajām valodām, kurai nav nepieciešams tulkojums. Tā ir izprotama ikvienam, un katrs var atrast savu interpretāciju dejā izteiktajiem stāstiem.

Izrādi „Tuvība” varēs noskatīties 16. martā plkst. 18.30.

Savukārt Daugavpils teātra izrāde „Pieci vakari”, kura pagājošgad tika nominēta „Spēlmaņu nakts 2017” balvai kategorijā „Gada lielās formas izrāde”, ir stāsts par mīlestību, kura saglabāta kopš jaunības dienām un pēc galveno varoņu 17 gadu ilgas neredzēšanās spēj izkliedēt viņu bailes un vientulību. Izrādes režisors Georgijs Surkovs atzīmē, ka 1959. gadā uzrakstītā luga ir kļuvusi par klasiku, kurā skartās tēmas būs aktuālas gan tagad, gan pēc vairākiem gadu desmitiem: „Aleksandra Volodina tekstam piemīt kaut kas universāls, godīgs, patiess, kas, neskatoties uz izmaiņām valstiskā iekārtā, estētiskā kodā vai valodas nokrāsās, saglabā īpašas zināšanas par cilvēku dabu, kura nemainās līdz ar laiku.”

Izrādi „Pieci vakari” varēs noskatīties 17. martā plkst. 18.00.
 
Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv
Класс!