Ziņas
Sieviešu kora “Rūta” 55 gadu jubilejas koncerts RŪTOJ RŪTA, RŪTOJ LATVIJĀ Otrdiena, 24 Aprīlis 2018 16:30

Sieviešu kora “Rūta” 55 gadu jubilejas koncerts RŪTOJ RŪTA, RŪTOJ LATVIJĀ

Informācijas autors:
27.04. plkst. 18.00  Vienības nama koncertzālē Sieviešu koris “Rūta” aicina uz savu 55 gadu jubilejas koncertu “Rūtoj Rūta, rūtoj Latvijā”.
Jau no laika gala mūsu senči ir godājuši un cienījuši Sauli, dzīvojuši un strādājuši pēc saules ritējuma cikla, apzinājušies tās spēku un burvību.

Rotājoties savās dziesmās, arī sieviešu koris “Rūta” ar savu daudzveidīgo repertuāru godina Sauli kā mūsu tautas enerģijas nesēju, kā visa skaistā un tikumīgā radītāju.

Koncerta laikā skanēs gan garīga satura dziesmas, gan latviešu un latgaliešu tautasdziesmas, gan oriģināldziesmas. Koncerta viesis – bērnu folkloras ansamblis “Dzīsmeite” (vadītāja Lūcija Vaivode).
  
Par kori

Latviešu kultūras centra sieviešu koris "Rūta" dibināts 1963. gadā. Tā pirmā vadītāja - diriģente Terēze Broka. Laika gaitā kora vadību pārņēmušas vairākas diriģentes – Jana Grizāne, Silvija Juhņeviča, taču jau četrus gadus jaunās skaņās koris strādā diriģentes Marutas Veļičko un kormeistares Jolantas Boreiko vadībā.

Kora repertuārā ir dažādu žanru mūzika – latviešu tautasdziesmu apdares, latviešu komponistu oriģināldziesmas, vecklasiķu un Rietumeiropas klasiķu skaņdarbi.
 
Koncerta mākslinieciskā vadītāja Maruta Veļičko.

Ieeja bez maksas.
 
Papildus informācija:
Latviešu kultūras centrs
www.vienibasnams.lv
t. 65426691
Класс!