Ziņas
Poļu kultūras centrā atklāta Jūlijas Sivašovas fotoizstāde „MANAS MĀTES DZIMTĀ ZEME” Piektdiena, 10 Maijs 2019 14:04

Poļu kultūras centrā atklāta Jūlijas Sivašovas fotoizstāde „MANAS MĀTES DZIMTĀ ZEME”

Informācijas autors: Poļu kultūras centrs
IX Starptautiskā folkloras festivāla “POĻU FOLKLORA LATGALĒ” ietvaros 30.aprīlī Poļu kultūras centrā tika atklāta Jūlijas Sivašovas fotoizstāde „MANAS MĀTES DZIMTĀ ZEME”.
Jūlijas otrā izstāde ir vēl viens aicinājums runāt par Latgalē dzīvojošo poļu šodienu un nākotni. Dzīves realitāte, aizraujoši sižeti, neatkārtojams personāžs un kolorīti tēli – tas ir arī pieskāriens nākotnei. Jūlijas fotogrāfiju galvenie varoņi ir bērni ar saviem mazajiem stāstiem par viņiem nozīmīgiem notikumiem, ar savu apbrīnojamo spēju jaunā veidā sajust un iepazīt šo pazīstamo pasauli.

Izstādē redzamajās fotogrāfijās nav otršķirīgu detaļu. Jebkura situācija, vienkārša lieta vai mirklis ir nozīmīgs un sniedz skatītājam siltuma, prieka un rūpju sajūtu, kas raksturīga tikai vecāku mājām. Katrs kadrs neuzkrītoši nodod veselu jaunās paaudzes emociju un izjūtu kaleidoskopu. Jaunības entuziasms, skaistums, lepnums un vienkārša laimes izjūta, kas nāk no pasaules izzināšanas – tie ir J.Sivašovas izstādes vadmotīvi.

Izstādes atklāšanu ar savu klātbūtni pagodināja Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš, Polijas Republikas konsule Latvijā Malgožata Hejduk-Gromeka, Polijas militārā kontingenta karavīri ar mjr. Robertu Hupku priekšgalā.

Jūlijas Sivašovas personālizstāde skatāma Poļu kultūras centrā līdz 23. maijam.
Класс!