Ziņas
Leļļu karaļvalsts atgriezās Daugavpilī Trešdiena, 03 Jūlijs 2019 16:20

Leļļu karaļvalsts atgriezās Daugavpilī

Informācijas autors: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
No 28. līdz 30. jūnijam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisinājās 2. Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī, kuru muzejs organizēja jau otro gadu sadarbībā ar Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas ģildi. Atkal Daugavpilī atbrauca mākslinieki un leļļu meistari no 9 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas, Krievijas, Vācijas, Baltkrievijas un Izraēlas, kuri šoreiz koncentrēja uzmanību uz papīra izmantošanas tehnikām leļļu mākslā.
Par festivāla kodolu kļuva divas unikālas izstādes. Pirmo no tām  –  9 valstu meistaru autorleļļu ekspresizstādi bija iespējams aplūkot tikai festivāla dienu ietvaros – piektdien, sestdien un svētdien. Savukārt, otro – izstādi “Papīra brīnumi”, kura reprezentē papīra leļļu un rotaļlietu vēsturi, būs iespējams aplūkot muzejā līdz 13. oktobrim.

Turklāt apmeklētājus sagaidīja ļoti plaša programma. Populāras un pieprasītas bija dažādas meistarklases, kuru ietvaros bija iespējams pašiem izgatavot dažādas lellītes, rotaļlietas un rotājumus, kā arī uzzināt dažādus noformējuma un dizaina noslēpumus. Šādas meistarklases bija piemērotas gan bērniem, gan pieaugušajiem, gan profesionāliem māksliniekiem. Arī muzeja viesi varēja iegādāties lelles un suvenīrus leļļu tirdziņā. Gaļinas Dmitrukas meistaršova ietvaros māksliniece veidoja lelli trīs dienu laikā, stāstot par to un piedāvājot skatītājiem pielikt savu roku lelles veidošanā. Vēl festivāla laikā  bērni varēja izklaidēties jautro animatoru priekšnesumā, noklausīties Tamāras Čudnovskas īpašas lekcijas-ekskursijas izstādē “Papīra brīnumi”, iesaistītes leļļu teātra improvizācijās un arī izbaudīt koncertus. Sestdienas vakarā daugavpiliešiem un pilsētas viesiem bija iespēja izbaudīt unikālu izrādi – teātra “Lanžeron” (Ukraina) monoizrādi “Par Fedotu-strēlnieku, brašo malaci”.

Festivāla laikā vairāki mākslinieki tika atzīmēti ar festivāla atbalstītāju balvām: Daugavpils Māla mākslas centrs piešķīra savu balvu rīdziniecei Verai Grotai, Park Hotel Latgola restorāns “Plaza” – Olgai Norviliene no Lietuvas, bet Daugavpils Skrošu rūpnīca un Šmakovkas muzejs bija vienoti savā viedoklī un piešķīra savas balvas Svetlanai Kleinai no Krievijas. Visas trīs dienas leļļu ekspresizstādē notika apmeklētāju balsošana par interesantāko lelli, lai piešķirtu tai skatītāju simpātiju balvu. Rezultātā divi uzvarētāji, kas finišēja balsošanā ļoti tuvu viens otram un abi ieguva balvas – par 2. Starptautiskā leļļu festivāla apmeklētāju simpātiju balvas laureātu kļuva lietuviešu mākslinieku grupa “Serotonīns”, bet otro vietu ieguva Norvēģijā dzīvojošā latviešu māksliniece Ilona Buraka ar savām īpašajām papīra lellēm, kuras iedvesmoja organizatorus šī festivāla tēmai – “Papīra rotaļlietas un lelles”. 

Festivālu trīs dienu laikā apmeklēja vairāk par 4000 interesentu, kas apliecināja daugavpiliešu un Daugavpils viesu vēlmi atkal un atkal atgriezties leļļu pasakainajā karaļvalstī.

Muzejs ir sirsnīgi pateicīgs visiem apmeklētājiem, partneriem, māksliniekiem, meistariem, SIA “Fest” par radošo animatoru šovu, SIA “MuzPro” par koncertu tehnisko nodrošinājumu,  deju studijai “Antre”, saksofonistam Andrejam Ivanovam, sporta deju klubam “Viva” un Tatjanas Basovas vokālas estrādes studijai par pasakainas atmosfēras radīšanu festivāla laikā.

Tiksimies 3. Starptautiskajā leļļu festivāla Daugavpilī nākošā vasarā!
 
Papildu informācija:
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
+371 65424155
http://dnmm.lv/
Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas ģilde
+371 29502592
www.baltdollart.com
Класс!