Ziņas
Baltkrievu namā tiks atklāta Veltas Loces gleznu izstāde Pirmdiena, 30 Septembris 2019 14:04

Baltkrievu namā tiks atklāta Veltas Loces gleznu izstāde

Informācijas autors: Baltkrievu kultūras centrs
Sestdien, 2019.gada 5.oktobrī, plkst. 13.00, IX Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tiks atklāta Daugavpilī pazīstamas mākslinieces, BKC mākslas studijas “Koloritnij mir” vadītājas Veltas Loces gleznu personālizstāde “Vobrazi milaja rodnaga kraju…” .
Velta Loce – gleznotājs autodidakts. Pirmo reizi otu rokās paņēma 2010.gadā, kopš tā laika ir tapušas vairāk kā 200 gleznas; darbojas ļoti aktīvi, produktīvi ar entuziasmu, par ko liecina vairāk nekā 30 organizētas personālizstādes.

V.Loces pirmā personālizstāde notika 2010.gadā Baltkrievu kultūras centrā, un tas nav nejauši – viņas saknes pa mātes līniju ir no Braslavas rajona, bet bērnība tika pavadīta Baltkrievijas laukos. Šis biogrāfijas fakts, protams, atstāja nospiedumu uz mākslinieces radošo darbu; daudzi darbi tika veltīti Mazās dzimtenes tēmai, kas ar sarkanu diegu caurvīs izstādes atklāšanas pasākumu.

Veltas Loces gleznas elpo ar mieru un mājīgumu, pievērš uzmanību parastajām lietām, pievelc ar apbrīnojamu līniju, krāsu, gaismas un ēnas spēles harmoniju. Tās ir gaišas, piesātinātas ar mīlestību pret apkārtējo pasauli, apbrīnu par tās skaistumu un nevainojamu.

Veltas Loces izstāde būs apskatāma Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68-1A, Daugapvils) līdz 2019.gada 30.novembrim.

Pasākumos tiks veikta fotografēšana un filmēšana.

Ieeja bezmaksas.
     
Papildu informācija:
Baltkrievu kultūras centrs,
Metodiķe Marija Pometjko,
T. 654 24695, 29811969,
Класс!