Ziņas
Vēsture tiekas ar teātri Daugavpilī Trešdiena, 09 Oktobris 2019 08:25

Vēsture tiekas ar teātri Daugavpilī

Informācijas autors: Gunta Ločmele
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz tikšanos ar teātri – “Trīs jubilejas” 10. oktobrī plkst. 15.00. Pasākums veltīts Daugavpils Tautas teātra “Iskateļ” 55 gadu jubilejai.

“Iskateļ” ir vecākais no Daugavpils Kultūras pils mākslinieciskajiem kolektīviem, kā arī vienīgais krievu teātris Latvijā, kam 1976. gadā piešķirts Tautas teātra statuss. Kā jauniešu dramatiskais kolektīvs tas dibināts 1964. gadā. Kopš 1986. gada Daugavpils Tautas teātri “Iskateļ” vada talantīgais Daugavpils Teātra režisors un aktieris Jurijs Losevs. Pusgadsimta garumā teātra dalībnieki iestudējuši vairāk 70 dažādu žanru izrādes, kas ieguvušas gan skatītāju, gan profesionāļu atzinību. Veidojot priekšnesumus, teātra “Iskateļ” dalībnieki bieži vien pārkāpj tradicionālās robežas, rādot savus iestudējumus ārpus ierastajām telpām.

Svinot savu 55. gadadienu, Tautas teātra “Iskateļ” dalībnieki atgādina arī par teātrī iecienītu literātu jubilejām. Šogad dzejniecei Annai Ahmatovai aprit 130, bet rakstniekam Leonīdam Dobičinam 125 gadi. Tieši tāpēc svinīgās tikšanās nosaukums ir “Trīs jubilejas”. Jāpiebilst, ka tikšanās ar teātri nav nejauša, jo šis ir jubilejas gads arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam, jo jau 60 gadus muzejs atrodas ēkā Rīgas ielā 8.

Daugavpils Tautas teātra “Iskateļ” 55 gadu jubilejas pasākumā ikvienam būs iespēja satikt teātra radošo komandu, kā arī baudīt priekšnesumus – dzejas performances un fragmentus no iestudētajām izrādēm. Tikšanās ar teātri “Trīs jubilejas” notiks šī gada 10. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pasākumu zālē, Rīgas ielā 8.

Papildu informācija:
Gunta Ločmele
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja
Sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: gunta.locmele@daugavpils.lv

Класс!