Ziņas
Dzimtās zemes mīļie tēli tika atspoguļoti Veltas Loces gleznās Piektdiena, 11 Oktobris 2019 10:13

Dzimtās zemes mīļie tēli tika atspoguļoti Veltas Loces gleznās

Informācijas autors: Baltkrievu kultūras centrs
2019.gada 5.otkobrī, IX Starptautiskais tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta Daugavpilī pazīstamas mākslinieces, BKC mākslas studijas “Koloritnij mir” vadītājas Veltas Loces gleznu  personālizstāde “Dzimtās zemes mīļie tēli.

 

2019.gads Baltkrievijā tiek pasludināts par Mazās dzimtenes gadu. Šai tēmai arī tika veltīta V.Loces jaunā personālizstāde, kur visas prezentās gleznas, vai tas būtu baltais stārķis virs kumelīšu-rudzupuķu pļavas, vai veca aka pie pussabrukušās mājas, agrs miglains rīts virs nesen nopļautas pļavas, vai klusa meža upīte, kas tek pa kūstošo pavasara sniegu – viss ir tik pazīstams, piesaista skatienu, atsauc atmiņā nostaļģiju un iekustina bērnības atmiņas. Jo gleznotājas bērnība pagāja Baltkrievijas ciemā Braslavas rajonā, kur dzima viņas māte. Iespējams, tieši tāpēc par izstādes nosaukumu tika izvēlētas dzejas rindas no pazīstamā baltkrievu klasika Jakuba Kolosa dzejoļa “Rodnie vobrazi” (“Mīļie tēli”).

Velta Loce – gleznotājs autodidakts, bez mākslas izglītības (neskaitot dažas konsultācijas pie profesionāļiem māksliniekiem). No 2010.gada, kad pirmo reizi rokās paņēma otu, ir tapušas vairāk kā 200 gleznas, tika organizētas vairāk nekā 30 personālizstādes, bet pirmā publikā ekspozīcija notika 2010.gadā Baltkrievu kultūras centrā. V.Loce – ļoti interesanta un neparasta personība, un tik pat aizraujošs arī bija viņas stāsts par sevi un savu radošu ceļu. 

Amatiergleznotājas gleznas it kā ieelpo mieru un omulību, piesaista uzmanību ar apbrīnojamu līniju, krāsu, gaismas un ēnas spēles harmoniju un tas nav nejauši, jo ir veidotas ar dvēseli un sirdi. Gleznas nevienu neatstāj vienaldzīgu - tās ir gaišas, piesātinātas ar mīlestību pret apkārtējo pasauli, apbrīnu par tās skaistumu un pilnību.

Izstādes tēmai ļoti piestāvēja dziesma par avotiem, kuru izpildīja soliste Anastasija Lukašenoka; ā arī dueta “Spadki” (Igaunija) baltkrievu tautas dziesma a-capella izpildījumā.

Veltas Loces darbu izstāde būs apskatāma Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68-1A, Daugavpils) līdz 2019.gada 30.novembrim.

Ieeja bezmaksas.

Papildu informācija:
Baltkrievu kultūras centrs,
Metodiķe Marija Pometjko,
T. 654 24695, 29811969
e-pasts: marija.pometjko@inbox.lv

Класс!