Ziņas
Mūzikas diska prezentācija turpināja baltkrievu festivāla maratonu Piektdiena, 11 Oktobris 2019 11:28

Mūzikas diska prezentācija turpināja baltkrievu festivāla maratonu

Informācijas autors:
2019.gada 5.oktobrī IX Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes” prezentācija ar dzejnieka Staņislava Volodjko dziesmu vārdiem solista Sergeja Šabodalova (Visagina, Lietuva) izpildījumā.

Sergejs Šabadalovs – sens draugs, kurš bieži viesojas Baltkrievu namā; katru gadu piedalās starptautiskajā festivālā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Arī šogad skatītāji vēl tikai dienu iepriekš festivālā klausījās viņa līksmās dziesmas “Šipšina” (meža roze) un “Baltkrievu māja”, bet jau nākamajā dienā Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes…” prezentācija, kurā tika iekļautās 16 dziesmas baltkrievu valodā ar Baltkrievu rakstnieku savienības Staņislava Volodjko vārdiem (vai viņa tulkojumā).

Dziesmas par Baltkrieviju, Mazo dzimteni, mīlestību, joku dziesmas – ikviens koncertā sadzirdēja kaut ko, kas bija tuvu un mīļi viņa sirdij. Mākslinieka skaistā un stiprā balss, kurai piemīt dabas dots šarms, nevienu neatstāja vienaldzīgu. Sergejam Šabodalovam ir ne tikai brīnišķīga balss, bet piemīt arī lielisks stāstītāja, humorista talants. Atmiņu stāsti, ievadrunas pirms katras dziesmas, joku reprīzes organiski iekļāvās koncerta noskaņā.
Tulkojumu un dziesmu vārdu autors Staņislavs Volodjko detalizēti pastāstīja par dziesmu tapšanas vēsturi, mūzikas autoriem un par seno draudzību ar dziedātāju S.Šabadalovu, kuras rezultātā arī veidojās muzikālais disks ar brīnišķīgajām dziesmām.
BKC vadītāja un Kultūrizglītības biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska pateicās S.Šabodalovam un S.Volodjko par veiksmīgu sadarbību un novēlēja radošus panākumus, pasniedzot viņiem puķes, afišas, festivāla suvenīrus.
P
rms mūzikas diska prezentācijas notika Veltas Loces gleznu personālizstādes atklāšana. Tas nozīmē, ka gleznošanas, dzejas un mūzikas harmonija dzīvo zem Baltkrievu nama jumta.

Papildu informācija:
Baltkrievu kultūras centrs,
metodiķe Marija Pometjko,
T. 654 24695, 29811969, marija.pometjko@inbox.lv

Класс!