Ziņas
Daugavpilī izskanēja otrais starptautiskais tautu deju festivāls
Fotogrāfijas autors: Marats Gizatuļins
Pirmdiena, 10 Februāris 2020 16:05

Daugavpilī izskanēja otrais starptautiskais tautu deju festivāls

No 7.līdz 9.februārim Daugavpils Kultūras pilī norisinājās II Daugavpils Starptautiskais tautu deju festivāls, kurā piedalījās 11 latviešu, krievu, poļu un lietuviešu tautas deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Kopumā tie bija vairāk nekā 350 dejotāji, kas piedalījās ne tikai koncertos, bet arī papildināja savas zināšanas meistarklasēs.
Piektdien un sestdien koncertos tika izdejotas visdažādākās dejas, sniedzot skatītājiem ieskatu gan deju soļu un raksturu dažādībā, gan arī iepazīstinot ar tautas tērpu krāšņumu un muzikālā materiāla daudzveidību. Savukārt svētdien Tautas deju ansamblis “Līgo” koncertā radīja stāstu par stiprām saknēm, piederību un savu cilvēku izjūtu.
 
Festivāla ietvaros 8.februārī dejotājiem bija iespēja piedalīties arī meistarklasēs un iepazīt jaunas dejas un soļus, kā arī nostiprināt esošās zināšanas. Krievu dejas meistarklasē Aleksandra Nosihina vadībā tika apgūta deja “Belgorodskaja pleten”, latviešu tautas dejas meistarklasē Jānis Purviņš aktualizēja latviešu tautas deju pamatsoļu īpatnības, savukārt cittautu dejas meistarklasē Katrīne Martinsone-Škapare sniedza ieskatu dažādu Eiropas tautu deju kustībās. Meistarklasēs kopumā piedalījās vairāk nekā 120 dejotāju.
 
Kā atzīst festivāla mākslinieciskā vadītāja Diāna Soldāne: Ir gandarījums par deju kolektīvu aizrautību un enerģiju, piedaloties festivāla pasākumos, kā arī par skatītāju atsaucību, apmeklējot festivāla koncertus. Festivāla dalībnieki uzsvēra, ka bija ļoti patīkami izjust tautu deju daudzveidību un bagātību iepazīstot dažādas kultūras. Jau drīz uzsāksim gatavošanos III Daugavpils Starptautiskajām tautu deju festivālam un aicināsim kolektīvus pieteikties dalībai. Uz tikšanos III Daugavpils starptautiskajā tautu deju festivālā 2022.gadā!”
 
Festivālu rīkoja Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils Kultūras pils un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
 
Papildu informācija:
Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde
Diāna Soldāne
t.: +371 654 76797, +371 28378679
e-pasts: diana.soldane@daugavpils.lv
Класс!