Ziņas
Poļu kultūras centra kolektīvi gatavojas Ziemassvētkiem Ceturtdiena, 20 Decembris 2018 08:44

Poļu kultūras centra kolektīvi gatavojas Ziemassvētkiem

Informācijas autors: Poļu kultūras centrs

2018.gada noslēgums Poļu kultūras centra radošajiem kolektīviem ir ļoti aktīvs un piesātināts. Decembra sākumā tautas deju kolektīvs “Kukulečka” (vadītāja Žanna Stankeviča) un teātra grupa “Smaidīgā varavīksne” (režisore Milena Savkina) apciemoja audzēkņus bērnu namā “Priedīte”, uzdāvinot bērniem Ziemassvētku priekšnesumus ar dejām un dziesmām. Kopā ar jaunajiem dejotājiem un aktieriem uz Bērnu namu atbrauca arī Svētais Mikolajs , kurš ar prieku rotaļājās ar bērniem.

Vēlāk, TDK “Kukulečka” piedalījās bērnu un jauniešu teātru skatē Krāslavā, kuru organizēja Krāslavas poļu pamatskola. Konkursa laikā "Kukulečkas" dejotāji prezentēja teatrālo etīdi par poļu Ziemassvētku tradīcijām, papildinot to ar skaistām svētku dziesmām.

Savukārt, Poļu kultūras centra visjaunākie audzēkņi, kluba „Polska Chatka” dalībnieki piedalījās Ziemassvētku meistarklasēs Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā. Nodarbības laikā bērni uzzināja par egles rotāšanas tradīcijām. Bērniem bija iespēja apskatīt ziemassvētku rotājumus no pagājuša gadsimta, kurus taisīja no vates, stikla un citiem materiāliem. Mazuļi ar prieku iesaistījās kartona rotājumu veidošanā, kurus pēc tam viņi paņēma mājās, lai izrotātu savu eglīti.

PKC radošie kolektīvi ar nepacietību gaida Ziemassvētkus un ikvienam Daugavpils iedzīvotājam vēl gaišus un siltus svētkus.

Класс!