Ziņas
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka tagad piedāvā audiogrāmatas visiem, kuri nevar lasīt grāmatas parastajā drukā Piektdiena, 24 Maijs 2019 09:50

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka tagad piedāvā audiogrāmatas visiem, kuri nevar lasīt grāmatas parastajā drukā

Informācijas autors: Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka
Kopš 2018. gada decembrī stājušies spēkā grozījumi Autortiesību likumā, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēka drīkst piedāvāt pielāgoto literatūru krietni plašākai sabiedrībai – ne tikai neredzīgajiem un vājredzīgajiem, bet arī citām personām, kurām dažādu iemeslu dēļ teksta lasīšana sagādā grūtības.
Ja cilvēkam ir kustību traucējumi, grūtības fokusēt skatienu, disleksija, vecuma dēļ pasliktinājusies redze vai pārciesta operācija, kura liedz baudīt lasīšanas prieku, viņam saskaņā ar likumu ir tiesības lasīt grāmatas pielāgotajā formātā – t.i., audio formātā, palielinātajā drukā un Braila rakstā.

Pats pieprasītākais un bibliotēkā visplašāk pārstāvētais pielāgotās literatūras veids ir audiogrāmatas jeb “runājošās” grāmatas, kuras pieejamas latviešu un krievu valodā. Tās var klausīties uz diskiem (CD MP3) vai ielādēt atmiņas kartē (USB, SD). Audiogrāmatu piedāvājums ir ļoti plašs: dažādu žanru daiļliteratūras darbi, kuri atrodami mūsdienu literatūras topu virsotnēs, klasika, dzeja, bērnu literatūra, ceļojumu apraksti, pazīstamu aktieru dzīvesstāsti, grāmatas par psiholoģiju, dabu, vēsturi.

Papildus literatūrai Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā lasīt pielāgotā formātā arī periodiskos izdevumus – bibliotēkas lasītāji visvairāk iecienījuši audiožurnālus, kuri iznāk latviešu un krievu valodā un sastāv no aktuālu Latvijas preses izdevumu publikācijām par dažādām tēmām. Grāmatas un žurnāli audio formātā, tāpat kā lielākā daļa pielāgotā krājuma, top Latvijas Neredzīgo bibliotēkā (Rīgā), kur izveidota Skaņu ierakstu studija un Braila raksta nodaļa.

Lai kļūtu par Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas lietotāju un lasītu pielāgoto literatūru, nav nepieciešams uzrādīt invaliditātes apliecību vai ārsta izziņu – vien jāatbilst kādam no Autortiesību likuma 22.1 pantā noteiktajiem kritērijiem.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Daugavpils filiālbibliotēku pa tālr. 65439748 vai e-pastu daugavpils@neredzigobiblioteka.lv, kā arī apmeklēt bibliotēku klātienē Čiekuru ielā 5-13 vai tīmeklī http://www.neredzigobiblioteka.lv/?page_id=8659. Ja jūs pazīstat kādu, kuram šis pakalpojums varētu būt aktuāls un svarīgs, lūdzam palīdzēt un nodot informāciju tālāk!

Papildu informācija:
Jana Šlapaka
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja
Tālr.: 6-54-39748
Facebook: Latvijas Neredzīgo bibliotēka
Twitter: @LNerB
Класс!