Ziņas
Baltkrievu Kupalle sauc uz Daugavpils centrālo parku! Piektdiena, 21 Jūnijs 2019 11:49

Baltkrievu Kupalle sauc uz Daugavpils centrālo parku!

Informācijas autors: Baltkrievu kultūras centrs
2019.gada 5.jūlijā plkst. 18.00 Daugavpils Centrālajā parkā notiks svētku koncerts “Baltkrievu Kupalle”, kuru organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC).
Vasaras vidū Baltkrievijā tiek atzīmēti “Kupalles” svētki -  vieni no senākajiem tautas svētkiem, kas tiek veltīti saules un zemes plaukumam. Vasaras saulgriežiem veltītie svētki ir daudzām Eiropas tautām: Līgo Latvijā, Jonines Lietuvā, austrumu slāviem tas ir Ivana Kupala.

Baltkrievijā ir saglabājušās Kupalles tradīcijas, kas tiek plaši atzīmētas. Baltkrievu Kupalles rituālos cieši savijās gan pagāniskās, gan vēlās kristietības tradīcijas. Kupalles svētkos cilvēki pateicās un pielūdza milzīgas stihijas – Sauli, Uguni, Ūdeni, Zemi.

Daugavpilī skatītājus sagaidīs spilgts koncerts Centrālajā parkā, kur uzstāsies BKC radošie kolektīvi: tautas dziesmu ansamblis „Kupaļinka”, deju ansamblis „Ļanok”, vokāli instrumentālais ansamblis „Praļeski”, kora kapella „Spadčina”, amatierteātra studija „Pauļinka” un bērnu studija „Skārbnīca”. Baltkrieviem pievienosies arī citu nacionālo kultūru radošie kolektīvi un biedrības. Un pēc tradīcijas, teatralizētajā un muzikālajā izrādē piedalīsies arī ciemiņi no Baltkrievijas!

Ikviens varēs piedalīties Braslavas (Baltkrievija) amatnieku meistarklasēs un Baltkrievu kultūras centra radošās darbnīcās.

Gaidām Jūs, cienījamie pilsētas iedzīvotāji un pilsētas viesi, piektdien 2019.gada 5.jūlijā plkst. 18.00 svētkos “Baltkrievu Kupalle” Centrālajā parkā. Nāciet uzlādēties ar pozitīvām emocijām un labo garastāvokli.

Pasākuma laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.
     
Papildu informācija:
Baltkrievu kultūras centrs,
Kultūras metodiķe Marija Pometjko
t. 654 24695, 29811969, marija.pometjko@inbox.lv
Класс!