Ziņas
Daugavpils jauniešu iniciatīvas teātris prezentēs pirmizrādi Trešdiena, 17 Jūlijs 2019 13:21

Daugavpils jauniešu iniciatīvas teātris prezentēs pirmizrādi

Informācijas autors: Jorens Dobkevičs
18. jūlijā Daugavpils jauniešu iniciatīvas teātris prezentēs pirmizrādi - Mrožeka stāstu iestudējumam „Nākotnē paņems ne visus”, kas ir režisoru Eduarda Beļnikova un Jurija Loseva kopdarbs.

Tā ir asa un traģiska izrāde. Tā ir jaunā forma par mūsu sabiedrību, kas pakāpeniski grimst demogrāfiskajā krīzē un migrācijas viļņos, kuru jaunā paaudze uzskata par vienu no visaktuālākajām problēmām.

Lugas varoņi mēģina izvēlēties šo cilvēku, kam jāpaliek un “jāceļ valsti”, bet bezrezultatīvi grimst savās egoistiskajās vēlmēs un bailēs, neredzot par ko viņi kļūst. Tādai sabiedrībai kā nekad ir nepieciešams jauns varonis - jauns Kristus, jauns Juzefs, jauns Kārlis, kurš varētu izglābt no šī haosa..... vai tādie cilvēki ir mūsu vidū?
Iestudējuma manifests ir ne tikai atspoguļot migrācijas aktuālitāti reģionā, bet parādīt tās visaptverošo spēku. Katrs no aktieriem tuvākā gada laikā plāno pārcelties dzīvot un strādāt ārzemēs. Varoņu domas saplūst un mijās arī personiskās pieredzes stāstos, problēmās un cerībās.

Izrādē „NĀKOTNĒ PAŅEMS NE VISUS” piedalās: Jekaterina Čornobiļa, Beata Kuko, Alina Hačetlova, Jaroslavs Laiševcovs, Eduards Beļnikovs.

Izrādi sagatavoja tautas teātris "Iskateļ" un jauniešu iniciatīva “New East”. Projektu līdzfinansē Polijas Senāts un Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie. Izrādes valoda: latviešu, krievu, poļu. Ieeja bez maksas. Pasākums notiks Daugavpils Novādpētniecības Muzeja pagalmā (Rīgas 8).

Класс!