Ziņas
Piektdiena, 01 Februāris 2019 11:03

Poļu kultūras centrs aicina uz izstādi

Poļu kultūras centrs un Fotostudija “Ezerzeme-F” aicina uz Genadija Lina piemiņai veltīto foto izstādi “Dzīve pēc dzīves”, kas apskatāma Poļu namā (Varšavas ielā 30).
Trešdiena, 30 Janvāris 2019 16:25

Rotko centrā sešpadsmit mākslinieku laikmetīgās mākslas izstāde no Vācijas

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklāta sešpadsmit mākslinieku laikmetīgās mākslas izstāde glezniecībā, fotogrāfijā, grafikā, tēlniecībā par tēmu – patiesības skaistums un skaistuma patiesīgums.
Trešdiena, 30 Janvāris 2019 13:21

Daugavpils teātrī top „Kliedzēji” Viestura Roziņa režijā

23. februārī plkst.18.00 Daugavpils teātrī (Eksperimentālā skatuve) notiks pirmizrāde Viestura Roziņa pirmajam iestudējumam Daugavpils teātrī - „Kliedzēji”. Iestudējuma pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns „Sniegi” (1963), kuru dramatizējusi Ludmila Roziņa.
Trešdiena, 30 Janvāris 2019 09:45

Drošāka interneta dienas pasākumi Daugavpils bibliotēkās

Kā ik gadu, februāra pirmajā nedēļā Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizritēs nu jau par tradīciju kļuvušie Drošāka interneta dienas pasākumi dažāda vecuma skolēnu grupām, kuru gaitā tiks skaidrots, kā sevi pasargāt tīmeklī, apzinoties iespējamos riskus un soļus, kas sperami to novēršanai.
Trešdiena, 30 Janvāris 2019 09:34

Latviešu kultūras centrs aicina uz izstādi "Man deviņi raibi brunči"

Daugavpils Latviešu kultūras centrs un Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS ar izstādi „MAN DEVIŅI RAIBI BRUNČI” aicina  aplūkot un iepazīt latviešu tautas tērpa vienu no krāšņākajām sastāvdaļām – brunčus. Tie ir vieni no būtiskākajiem  Latvijas kultūrvēsturisko novadu tautas tērpu atšķirību raksturotājiem. Parasti tieši brunči ir tā tērpa sastāvdaļa, kura dod nosaukumu visam tautas tērpam.  Brunči var būt vienkrāsaini, svītraini, rūtaini un rakstaini.
Trešdiena, 30 Janvāris 2019 08:23

Februārī Rotko centrā akcijas cenas

Svētdien 3. februārī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra jaunās izstāžu sezonas izstādes skatāmas par īpašām akcijas cenām.
Ceturtdiena, 24 Janvāris 2019 14:16

Poļu kultūras centrā notika tradicionālie karnevāli

Janvārī poļi tradicionāli organizē jautrus karnevālus. Tā ir krāšņa dzīves svinēšana, kas sākas pirms Lielā gavēņa Triju Ķēniņu dienā (6. janvārī) un turpinās līdz Pelnu trešdienai. Karnevāla būtība ir balles un jautras izklaides. Tieši tādus aizraujošus pasākumus organizēja maziem Daugavpils iedzīvotājiem Poļu kultūras centrs. Divu dienu laikā masku balles notika Poļu namā un Poļu bērnudārzā.
Trešdiena, 23 Janvāris 2019 09:53

2019. gada pirmās izstāžu sezonas atklāšana Rotko centrā

Piektdien, 1. februārī, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā 2019. gada pirmās izstāžu sezonas atklāšana.
Pirmdiena, 21 Janvāris 2019 11:41

Ceļojošā izstāde “Ar Mirandas acīm”

Biedrība “Šamir” un Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs ar LR Kultūras Ministrijas atbalstu organizē ceļojošo izstādi “Ar Mirandas acīm” (“Through Miranda’s Eyes”) Latvijas muzejos, skolās un kultūras iestādēs. Izstāde stāsta par romu izcelsmes meiteni no Rumānijas Otrā pasaules kara laikā, viņas ieslodzījumu Aušvicas koncentrācijas nometnē un viņas tuvinieku likteni. Šis stāsts kā caur prizmu parāda lielo cilvēces traģēdiju. Izstāde “Ar Mirandas acīm” ir veltīta starpkultūru dialoga veidošanai un Eiropas vēstures apmācības stiprināšanai.
Piektdiena, 18 Janvāris 2019 11:18

Aizvadītā gada lasītākās grāmatas Latgales Centrālajā bibliotēkā

Latgales Centrālā bibliotēka ir apkopojusi ziņas par savu lasītāju iecienītākajām grāmatām 2018. gadā, vērtējot izsnieguma tendences četrās kategorijās – latviešu oriģinālliteratūra, tulkotā daiļliteratūra, jauniešu literatūra un nozaru literatūra.

«« « 1 2 3 4 5 » »»