Ziņas
“Praļeski” dziedāja dzērveņu festivālā Mioros Ceturtdiena, 19 Septembris 2019 13:16

“Praļeski” dziedāja dzērveņu festivālā Mioros

Informācijas autors: Baltkrievu kultūras centrs
2019.gada 15.septembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centra ansamblis “Praļeski” ar krāšņu koncertprogrammu uzstājās ekoloģiskajā festivālā “Mioru novada dzērves un dzērvenes” Baltkrievijā.
Tradicionāli, septembra vidū, skaistākā Mioru ezera krasta pilsētas parkā, notiek ekoloģiskie svētki “Mioru novada dzērves un dzērvenes”, kuri slavē šī reģiona dabas īpatnības – vērienīgo purvu Jeļņa, kurā aug dzērvenes un atrodas dzērvju ligzdošanas vieta, kā arī tiek slavēti rajona iedzīvotāji, kuri ar savu darbu dara savu dzimto vietu bagātāku, skaistāku un tīrāku.

Šie ekoloģiskie svētki tiek rīkoti jau sesto reizi un ik gadus festivāla dalībnieku un viesu vidū ir arī Daugavpils Baltkrievu kultūras centra radošie kolektīvi, jo ir noslēgta sadarbības vienošanās ar Mioru rajona izpildkomitejas kultūras nodaļu.

Ansamblis “Praļeski” uzsāka svētku koncertu ar pusstundu ilgu koncertprogrammu, kurā tika iekļautas dziesmas baltkrievu, latviešu un krievu valodā. Dzejniece Lilija Voronova lasīja dzeju, veltītu dzimtajai vietai.

Partneru sadarbība turpināsies un, jau oktobrī, BKC uzņems māksliniekus no Mioriem, festivālā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”.
Класс!